I Ogólnopolska konferencja noszenia dzieci

 „To będzie długa i ciężka praca, mam nadzieję, że warto.”

-napisała kiedyś na swoim Facebooku Magda Konieczka, późniejsza organizatorka I Konferencji Noszenia Dzieci. Pamiętam ten post. Wiedziałam od razu, że będzie to związane z chustami, bo z czym, jeśli nie z chustami w momencie największej aktywności i fascynacji tematem Magdy, wieloletniej doradczyni AND i promotorki ideologii noszenia w Poznaniu?

Tyle wiedziałam na pewno, jednak nic więcej. Spodziewałam się wszystkiego. Ale nie tego – organizacją I Ogólnopolskiej Konferencji Noszenia Dzieci Magda zdecydowanie zmieniła chustospołeczność na zawsze. Nie, nie przesadzam. I zaskoczyła pewnie nie tylko mnie.

Początkowo wydarzenie cieszyło się zainteresowaniem choćby przez formę wyjazdową; zjazd ludzi o podobnych zainteresowaniach, mobilizację do działania, do poznania na żywo ludzi, których twarze kojarzymy z for i grup tematycznych. Wspaniała okazja już ze względów stricte towarzyskich zwłaszcza,  że mało mieliśmy dotychczas w Polsce oficjalnych zlotów w kręgu chusto-zainteresowań.

Konferencja jednak zarówno z zasady, z nazwy i z definicji to spotkanie ludzi o konkretnych, podobnych zainteresowaniach, pozwalająca omówić dane zagadnienie tematyczne, tak więc wydarzenie przewidywało liczne panele dyskusyjne oraz warsztaty.

Dodatkową i niewątpliwą atrakcją był gość specjalny, Melanie ( FB: CarryInStyle ) z Holandii, blogerka chustowa, swego czasu niezwykle popularna, znana i lubiana, która prowadziła warsztaty z zaawansowanych wiązań.

 

12034293_900499806686535_1915983109880917283_o

Magdalena Konieczka o pierwszej edycji Konferencji Noszenia:

„Pierwsza edycja OKND była ogromnym przełomem nie tylko w moim życiu, ale też wśród społeczności chustowej. Pokazała, że nie tylko ja czuję potrzebę doszkalania się w temacie, posiadania możliwości wymiany doświadczenia z szerokim gronem doradców z całej Polski. Niektórym pokazała, iż Babywearing jest tematem bardzo ewoluującym i jedno szkolenie na doradcę noszenia dzieci nie starcza, że trzeba się ciągle doszkalać. W moim odczuciu to wydarzenie pchnęło Chustowanie w Polsce na nowe tory, odkrylo nowe horyzonty, pokazało jak wiele jest jeszcze do zrobienia. Być może tchnęło niektórym osobom wiatr w skrzydła dzięki czemu powstało kilka prężnie działających firm. Ale to wszystko pociągało za sobą ogromne brzemię. Brzemię odpowiedzialności, które z dumą dźwigam do dziś. „

Prześlij Twoje zdjęcie