I urodziny #nicminiewisi 2016

I urodziny #nicminiewisi 2016

#nicminiewisi to hashtag, który zna zapewne każda nosząca w chuście mama, która choć trochę zgłębia społeczność chustową w Polsce i do niej należy. Zdecydowana większość zdjęć na instagramie, dodanych przez polskie chustomamy, posiada dziś ten znacznik w opisie.
Dlaczego?

Początek

Wszystko ma gdzieś swój początek, te są z reguły trudne, jednak nie w przypadku akcji #nicminiewisi, która z założenia miała być jedynie hasłem, jednoczącym mamy świadome tego, jak prawidłowo nosić swoje dzieci (przedsięwzięciem trwającym tydzień) a stała się dużym, znanym i głośnym przedsięwzięciem w polskim świecie chustowym.

Magdalena Cichońska, działająca wcześniej jako blogerka parentingowa i lifestylowa, nosząca jednocześnie swoje obie córki w chustach i nosidłach pewnego dnia postanowiła zadziałać.

Magdalena Cichońska, matka akcji #nicminiewisi, nie była wtedy jeszcze ani doradcą noszenia ani autorytetem w tej dziedzinie – wiedziała jednak doskonale, jak nosić nie należy. Punktem zapalnym była dyskusja w internecie, w której nie była w stanie – mimo chęci – przekonać rozmówców o szkodliwości niewłaściwego noszenia, w tym noszenia w noisdłach typu Babjorn.

Jeden post na instagramie. Zdjęcie mało atrakcyjne, ciemne, w lustrze. Nie zapowiadało nic wyjątkowego, nie była to przemyślana strategia, nikt nie planował tu akcji na taką skalę.

Na lustrze biała kartka z napisem #nicminiewisi. W odbiciu lustra sama Magda z dzieckiem w nosidle i telefonem w ręce. Pod spodem krótki apel Magdaleny : wrzucajcie swoje zdjęcia z poprawnie zawiązanymi dziecmi! Tagujcie #nicminiewisi, niech wszyscy wiedzą, jak należy robić to poprawnie.

Tu wszystko się zaczęło
Jaki jest mój cel? Myślę, że przede wszystkim świadomość, edukacja, informacja. Chcę rozpropagować prawidłowe noszenie dzieci. I nie, nie jestem certyfikowanym doradcą chustowym. Jestem po prostu Matką z doświadczeniem, entuzjastą noszenia, brałam udział w wielu chustowych warsztatach, jestem członkiem grupy Chusty Polska. Nie będę Was uczyć wiązań, będę odsyłać do doradców. Będę Wam pokazywać czym jest dobre noszenie i że nosić powinno się bezpiecznie. 

Akcja zakończy się w przyszły poniedziałek, ale mam nadzieję, że to dobro, które wypuszczę w świat z Waszą pomocą, zmieni go na raz na zawsze. Będę akcję odgrzewać na pewno. Będę przypominać. Będę trąbić na prawo i lewo. Aż zauważę, że wszyscy, którzy noszą dzieci robią to w prawidłowy sposób. Z miłością i głową <3
Napisała na swoim blogu Magda. Nie przewidziała jednak trzech rzeczy.
Tego, że akcji nie trzeba było ‚odgrzewać’, nie zakończyła się w przyszły poniedziałek oraz tego, że rok poźniej była głównym organizatorem ogólnokrajowego zjazdu entuzjastów noszenia w chuście, będącym świętowaniem pierwszych urodzin  tego przedsięwzięcia.

Tym właśnie były pierwsze urodziny #nicminiewisi. Ogólnopolskim zjazdem chustujących rodziców, który po konferencji noszenia i zlotach chustowych w Burzęcinie był wciąż jednnym z pierwszych takich przedsięwzięć w kraju. Wszystko pod batutą Magdy, przy wsparciu mecenasa wydarzenia, wrocławskiej firmy produkującej chusty – Loui Slings.
Centrum wrocławskiego rynku kilka godzin wprost kipiało chustową energią. Wartsztaty, wykłady, godziny spędzone wśród ludzi o tych samych zainteresowaniach i przekonaniach. Wszystko to połączone z faktycznymi urodzinami Magdy Cichońskiej.
Poniżej filmik oficjalnego i dumnego współorganizatora oraz głównego sponsnora festiwalu #nicminiewisi, firmy Loui Slings.

Prześlij Twoje zdjęcie