II Urodziny #nicminiewisi 2017

 

Po sukcesie pierwszych urodzin akcji #nicminiewisi nie sposób było pominąć to wydarzenie w chustowym kalendarzu w roku 2017.

Event przeniósł się z wrocławskiej Barbary do Pałacu Pawłowice, otoczonego zielenią i terenem, na który śmiało można było wypuścić dzieci i oddać się rozmowie z chustoświrkami z całej Polski, które zjechały się tu by świętować drugi już rok funkcjonowania hasztagu #nicminiewisi w sieci i wszystkiego tego (dobrego), co za tym idzie.

Już od wejścia spotkać można znajome ( choćby z internetu ) twarze, w tym, twarze osób, które od wejścia witały nas rok temu. Team organizacyjny #nicmiewisi jest stały, a jeśli się zmienia to tylko ROZRASTA!

I tak, w ramach rozrośnięcia, sporą nowością w teamie i urodzinach #nicminiewisi 2016 była na pewno Joanna Izydor, nowy fundament akcji, znaleziona i zwerbowana przez pierwotną matkę założycielkę hasztagu – Magdalenę Cichońską (ale tę już na pewno wszyscy znacie! ). Joanna Izydor pojawia się w gronie organizatorów i teamu oficjalnie, wszyscy mieli jednak okazję spotkać się z nią wcześniej – Joanna jest ilustratorką, której babywearingowe prace zdobiły ściany Barbary na evencie w 2017.

Spotkanie Magdaleny i Joanny zaowocowało serią pomysłów, między innymi magazynem SPLOT, pierwszym w Polsce kwartalikiem o noszeniu i bliskości, który miał na festiwalu swój debiut. Na jednym ze stoisk, czyli stoisku MOROSZKI ( wydawnictwa magazynu, notabene wydawnictwa Magdy i Joanny ) można było kupić ten wyjątkowy, bo pierwszy i w formie drukowanej, egzemplarz. Na okładce -oczywiście – Magdalena Cichońska zawiązana w chustę od jedynego mecenasa i głównego sponsora festiwalu, wrocławską firmę SlingStore.

Dużo ludzi, pełen grafik warsztatów, panele dyskusyjne w głównej sali. A wszystko to o chustowaniu, noszeniu i tematach pokrewnych. Wspaniałym uczuciem jest poczucie, że absolutnie KAŻDY związany z chustami znajdzie tu coś dla siebie.

Szukasz informacji o noszeniu, bo zaczynasz nosić? Jesteś doradcą i chcesz zgłębiać fachową wiedzę? Zgłębić tajniki wiązań zaawansowanych lub po prostu fenomenu kieszonki? A może chcesz wypić kawę w fajnym gronie, bo wiesz już wszystko to, o czym mówią? To chcesz tu być.

I do tego chusty – wszędzie chusty. Do dotykania, kupienia, pożyczenia, ponoszenia. No bo jakby tak – bez chust?

Kawałek tkaniny? Nie, nośnik bliskości. Dosłownie i w przenośni.

Magda nie zwalnia i już teraz deklaruje trzecią edycję eventu. Zapowiada coś całkowicie nowego. Co to będzie? Pewnie przekonamy się niebawem.

18518262_1956988154532999_8551180603508819813_o

 

 

Prześlij Twoje zdjęcie