SLING STORE Wrocław : 4.02.2017 – otwarcie

 

Sling Store to nowy projekt znanej aktywistki i działaczki w świecie chustowym, Justyny Skulskiej. Stacjonarny, profesjonalny sklep wyłącznie z chustami – pierwszy taki na świecie.

Jak to się zaczęło i skąd właściwie pomysł na taki sklep?

Js: Chusty i generalnie temat noszenia stają się coraz bardziej popularne, również w Polsce, która niestety -mimo wszystko- wciąż musi gonić choćby naszych sąsiadów zza zachodniej granicy, gdzie świadomość korzyści płynących z noszenia jest zdecydowanie bardziej powszechna a chusta -jako produkt – uniwersalna. Chusty są łatwo dostępne niestety głównie w internecie. Jeśli znajdziemy je gdzieś w sieciówkach lub sklepach z zabawkami ( tak, z zabawkami ) trudno potraktować temat poważnie. Sa z reguły upchnięte na tylną półkę, słabo wyeksponowane, zamknięte w opakowaniach, których nie można otwierać, opisane rozmiarami, których nie rozumiemy. Są na drugim planie. Ja wymarzyłam sklep, butik, który będzie się w nich specjalizował, gdzie chusta jako produkt będzie na piedestale, gdzie kadra będzie fachowa i od razu wytłumaczy choćby kwestię problematyczych rozmiarów, pozwoli porównać długości, składy. A przede wszystkim – dotknąć i zakochać się od samego początku już w tym wyjątkowym kawałku tkaniny. Gdzie nie spędzisz pół godziny na stronie internetowej zastanawiając się, który kolor kupić. Tutaj możesz stać godzinami i pijąc kawę rozmawiać ze sprzedawcą o tym, który z ich bardziej pasuje do Twojego stylu i czy mąż będzie chciał w tym nosić ( śmiech )

Tak jak mowisz – gdzieniegdzie mozna kupic chusty. Moze wystarczy poszukać i przejść się do takiej sieciówki?

Js: Przede wszystkim – gdzieniegdzie to za mało i zbyt ogólne. Osobiście nic nie lubię kupować ‚gdzieniegdzie’. Jedzenie, ubrania, zabawki. Lubię czuć, że są sprawdzone, że sprzedający wiedzą, co sprzedają, lubię kupować od producenta, który zna proces produkcji od pierwszej nitki ( do ostatniej, tej suchej 🙂 ). Gdzieniegdzie niektórym nie wystarcza. SlingStore to nie gdzieniegdzie. SlingStore to Sling Store – sklep chustowy. Oaza chustowa. Poza tym – mam poczucie, że niektórzy nie mają czasu na szukanie tego gdzieniegdzie. Albo jest takie miejsce na mapie miasta, gdzie sprzedaje się konkretny produkt ( i WSZYSCY o tym wiedzą ) albo nie ma. I trzeba szukać gdzieniegdzie, a szukanie może zniechęcić, rozciągnąć proces w czasie. A szkoda by było- chustowanie to przygoda, którą warto przeżyć i zacząć ją jak najwcześniej.

Jakie chusty znajdziemy w SlingStore? Czy planujesz coś poza chustami w sklepie?

Js: Na ten moment butik przewiduje wyłącznie chusty naszej produkcji, bardzo znanych i docenionych w Polsce firm chustowych tj. Ehawee Slings czy Loui Slings. To dwie całkowicie różne chusty, skierowane do różnego klienta. Ehawee oferuje chusty bardzo luksusowe i ekskluzywne, tzw. z wyższej półki, traktowane przez nas jako element modowy, kawałek garderoby kobiety. Loui to chusty typowo dla dzieci – słodkie, urocze, kolorowe. Sprzedawane w standardowych cenach są dostępne dla szerszej rzeszy klientów. Pracujemy obecnie nad kolejną marką, Lovebabywearing. Docelowo mają być to chusty dobre jakościowo i najtańsze na rynku. Tak aby kwestia ceny nie była dla nikogo powodem do odpuszczenia pomysłu na chustowanie swojego dziecka. Niektórym trudno zrozumieć, dlaczego chusta może kosztować tyle co wózek. Chusty Lovebabywearing pozwolą im kupić spokojnie nawet przy obawie, że chustowanie im się nie uda. Tak, bardzo dużo ludzi niestety zaczyna z taką myślą i sceptycznym nastawieniem, że to trudne. Na to też mamy rozwiązanie.

Jakie?

Wykwalifikowana kadra zawsze na miejscu. Doradcy chustowi zawsze na miejscu. Darmowa konsultacja w pakiecie z każdą kupioną u nas chustą. Rozmowa na żywo, możliwość zadania pytań bez czekania na odpowiedź na skrzynce mailowej. To wszystko naprawdę robi różnice. I redukuje koszty – dobry doradca chustowy to 150/200 zł. U nas najlepszy i znany doradca chustowy nauczy Cię wiązać w cenie chusty. Każdej.

Wchodząc do sklepu czuć powiew elegancji, ekskluzywności i luksusu. Kryształowe żyrandole, sztukateria na ścianach.

Chusty, choćby najtańsze, to produkt luksusowy. To wydatek, który musi być przemyślany. Dla mnie osobiście SlingStore to miejsce, w którym sama chciałabym kupić swoją pierwszą chustę ( i każdą kolejną – śmiech ) jeśli mogłabym cofnąć czas. Nie miałam niestety takiej okazji. Otoczka jest ważna. Klient ma się czuć ważny. Chusta w takiej otoczce jest atrakcyjniejsza np. dla tych, którzy wcale nie są do niej przekonani, nie przychodzą z postanowieniem „kupuję i zaczynam nosić” tylko „a wejdę, zobaczę, co to w ogóle jest”. Dla tej drugiej kategorii niestety chusta upchnięta między puzzlami i Misiem Szumisiem  nie będzie atrakcyjna ani jako produkt ani jako ideologia. Szkoda.

I może nawet. przegrać z misiem Szumisiem?

Może. Nie wiem jaki jest Miś Szumiś, ale wiem, że zmęczone dziecko zawiązane w chustę zasypia w ciągu ułamku sekundy. Czyli tu podobnie – słyszałam, że szumiąca maskotka ma równie zbawienne działanie. W chuście jednak dziecko słyszy i czuje swoją mamę- jej zapach, ciepło, bicie serca – dzieci długo potrzebują fizycznej bliskości dla poczucia pełnego bezpieczeństwa. Dla mnie więc chusta brzmi jakby trochę przyjemniej, ale chyba przy czwartym dziecku sprawdzę tego misia (śmiech)

Sklep działa od kilku dni. Jakie plany na przyszłość jego funkcjonowania?

Js: Mam tyle planów, że długo by mówić. Dużo fajnych rzeczy.

Prześlij Twoje zdjęcie